سوالات متداول

باید توسط شرکتهای عضو سندیکا اقدام به دریافت استاندارد کنید چون ابتدا آسانسور شما باید قرارداد سرویس یکساله را داشته باشد تا بعد اقدامات بعدی برای استاندارد صورت بگیرد و اینکه خرابی های زیاد شما بستگی دارد که چه مواردی باشد و نمی شود هر خرابی را دلیل بر غیر استاندارد بودن آسانسور دانست

در نزدیکی سیستم محرکه آسانسور و حداکثر در فاصله یک متری از سیستم محرکه آسانسور که قابلیت متوقف نمودن آسانسور و نگهداری در حالت خارج از سرویس آسانسور را داشته باشد.

مطابق با کد استاندارد EN۸۱ حداقل بار مجاز برای آسانسور با توجه به نوع آسانسور که آیا باری می باشد و یا اینکه مسافر بری می باشد تشخیص داده می شود .

کارهای مخصوص چاهک معمولا توسط خود کارفرما در مرحله ی آماده سازی چاهک انجام میشود.

بسته به تعداد توقف و فضای مورد نظر برای ساخت آسانسور وابعاد چاهک و ظرفیتی که میخواهند آسانسورشان داشته باشد و مورد کاربری آن و میزان استارتی که میخورد متفاوت است.

با شماره پروانه ساختمان از اداره استاندارد بصورت اینترنتی می توان استاندارد بودن آسانسور را استعلام کرد.

بعد از تایید شدن بازرسی ها و تایید نقشه و محاسبات، در تاریخ مقرر بیمه صادر میشود.

سیستم Black out یا به اصطلاح سیستم نجات اضطراری در نصب آسانسور ، زمانیکه آسانسور در حال حرکت بوده و سه فاز ورودی آسانسور و یا یکی از فازها به هر دلیلی قطع گردد و یا ولتاژ فازها افزایش یا کاهش یابد، کنترل موتور آسانسور را بدست گرفته و با محاسبات جریان ، آسان ترین و کم مصرف ترین جهت چرخش موتور را انتخاب می کند و کابین را به Level طبقه رسانده و درب را باز میکند و غیر فعال میگردد.

در ساختمانهای بزرگ، آسانسوری برای حمل بار تعبیه شده، زیرا اولا: فضا، و جنس دیوار اتاق این آسانسور برای حمل بار ساخته شده و در برابر ضربه مقاوم است، ثانیا: با این روش مسافران طبقات مجبور نیستند که منتظر تخلیه بار باشند.

مهم ترین ایرادی که نرمی حرکت آسانسور را تحت شعاع قرار می دهد ، اتصال بین ریل های راهنما در مسیر حرکت آسانسور است. از این رو بسیار مهم است که از ریل های با کیفیت بالا استفاده شود و هم ترازی دقیق در نصب آنها به عمل آید.  

فرآیند کشش سرد عبارت است از کشیدن مواد خام تا جایی که ساختار آن تغییر پیدا کند. لایه برداری عبارت است از ماشین کاری ریل با برداشتن لایه از زبانه آن.  

ریل‌ها
سقف، چراغ ها و دکمه ها
کف و آینه
دیوارها و درها
پیت یا چاهک

خوش آمدید!

به حساب خود در زیر وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.

افزودن لیست پخش جدید